Kõnedele vastame

E-R 09:30-16:30

Kliinik on avatud 24/7

(+372) 6 778 448

Vaktsineerimine

Covid-19 vaktsineerimine

Võimalusel teata meile oma tulekust online broneeringu kaudu, kuid oleme vaktsineerimiseks avatud ka eelnevalt registreerimata klientidele.

Meie tervisekliinik pakub vaktsiine:

  • Comirnaty (endine Pfizer)
  • Spikevax (endine Moderna) 
  • Jcovden (endine Janssen)
  • Nuvaxovid (ehk Novavax)

Immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovitusel tuleks täiskasvanutel (18+) teha täiendav süst, kui vaktsineerimiskuurist on AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi (Comirnaty) ja Moderna vaktsiinide puhul möödunud kolm kuud ning Jansseni vaktsiini puhul kaks kuud.

Patsiendiportaalist digilugu.ee saad kontrollida, millal on õige aeg tõhustusdoosiks just Sinu vaktsineermisajaloo põhjal. Lisainfot tõhustusdooside ja vaktsineerimise kohta leiad aadressilt kriis.ee

Gripivaktsiin

Gripp on raske hingamisteede nakkushaigus, mille eest on võimalik kaitsta end gripivaktsiiniga.

WHO ja ECDC ekspertide hinnangul haigestub igal gripinakkuse hooajal 5–15% elanikkonnast. Gripi vastu võib vaktsineerida kogu hooaja vältel, kuid kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine enne haigestumise kõrgperioodi, mis kestab oktoobrist detsembrini. Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist.

Teostame gripivastast vaktsineerimist nii täiskasvanutele kui ka lastele. Eelnev broneerimine ei ole vajalik, kuid soovi korral võid oma tulekust teada anda online broneeringu kaudu.

Puugivaktsiin
Selleks, et saaksid Eestimaa suve täiel rinnal nautida, kaitse end ennatlikult puukentsefaliidi eest.
Puukentsefaliit on ägeda iseloomuga viirushaigus, mis kahjustab kesknärvisüsteemi, võib põhjustada pikaajalisi neuroloogilisi jääknähte ja isegi surma. Puukentsefaliiti diagnoositakse üldjuhul haiguse teises faasis ning haiguse raskus süveneb vanusega, mil suureneb elukvaliteeti kahjustavate jääknähtude esinemissagedus ja suremusprotsent. Puukentsefaliit on ennetatav vaktsineerimisega.Teostame puukentsefaliidivastast vaktsineerimist nii täiskasvanutele kui ka lastele. Eelnev broneerimine ei ole vajalik, kuid soovi korral võid oma tulekust teada anda online broneeringu kaudu.