Kõnedele vastame

E-R 09:30-16:30

Kliinik on avatud 24/7

(+372) 6 778 448

Füsioteraapia

Füsioteraapia on üks tõhusamaid raviviise oma kehalise seisundi parandamiseks. Õigete harjutuste ja füsioterapeudi nõuannetega muutub füüsis tugevamaks ja liikuvamaks ning taastub vigastustest, haigustest ja operatsioonidest. Kunagi ei ole hilja oma keha eest paremat hoolt kanda! Positiivsed muutused on vaid aja küsimus, sest keha reageerib füsioteraapiale kiiresti ja on targem, kui võiksime arvata.

Eldred spordi ja taastusravi keskuse füsioterapeudi abil selgitame välja muret tegeva terviseprobleemi põhjuse ning valime välja selle lahendamiseks parima teraapia koos harjutusprogrammiga. Patsiendi aktiivne osalus ja valmisolek oma tervise nimel muutusi luua aitab saavutada märkimisväärseid tulemusi elukvaliteedi rikastamisel.

Haarame ravisse kogu inimkeha tervikuna ja kohandame teraapiat vastavalt Sinu personaalsetele vajadustele, elustiilile ning tagasisidele!

Üldine füsioteraapia

Füsioterapeudi vastuvõtule on oodatud igas vanuses inimesed, kellel esinevad järgmised kaebused:

  • trauma- või operatsioonijärgsed probleemid tugi-liikumisaparaadiga;
  • neuroloogiliste haiguste järgsed probleemid tugi-liikumisaparaadiga;
  • Covid-19 järgne väsimus,vastupidavuse langus, hingamisprobleemid;
  • lihaspinged (jalad, selg, ölavööde, kael, pingepeavalud);
  • probleemid tasakaalu- ja/või koordinatsiooniga.
Füsioteraapia sportlastele

Füsioteraapia võimaldab füsioloogia seisukohast efektiivsemalt treenida ja seetõttu sobib sportlastele jõu, vastupidavuse, liigeste stabiilsuse/mobiilsuse, koordinatsiooni ja tasakaalu treenimiseks. Samuti aitab füsioteraapia traumadest taastuda(nihestus, osaline- või täielik rebend) ning võimalikult hea funktsionaalse tulemuse saavutada.

Teraapia ja treeningu ajal kontrollib füsioterapeut harjutuse sooritamise korrektsust, vajadusel kohandab harjutuse sooritamise tehnikat ja tingimusi, et sportlane ei koormaks end üle ega teeks endale uuesti liiga.

Füsioterapeut annab nõu ja aitab koostada individuaalse harjutuskava arvestades sportlase või patsiendi eesmärke ja terviseseisundit.

Füsioteraapia lauljatele, muusikutele ja tantsijatele

Lauljatele mõeldud füsioteraapia keskendub diafragma töö parandamisele, hingamislihaste töö parandamisele, lõdvestustehnikate omandamisele ning ka kehahoiaku parandamisele kuna vokaalne mehhanism hõlmab endas ka kerelihaseid, mis täidavad hääle tootmise funktsiooni.

Muusikutele mõeldud füsioteraapia aitab vähendada sundasenditest põhjustatud lihaspinget ja valu. Füsioteraapia ajal omandatakse lõdvestustehnikad, mis aitavad liigset pinget vähendada. Tugevdavad ja mobiliseerivad harjutused aitavad ettevalmistada keha pikajaliseks tööks ning suurendavad lihaste vastupidavust ja jõudlust, mis omakorda aitavad säilitada ühe asendi pikemat aega ilma valude ja krampide tekkimist.

Tantsijatele mõeldud füsioteraapia keskendub üldise painduvuse, vastupidavuse ja jõu arendamisele, kindlate eesmärkide saavutamisele ning nõrkuse, trauma või ülepingega seotud seisundite lahendamisele. Teraapia ajal õpitakse venitus-, jõu-, tasakaalu- ja koordinatsiooni harjutusi, mis aitavad tantsijal paremini tunnetada oma keha ning maksimaalselt realiseerida oma potentsiaali.

Laste füsioteraapia

Oma beebi või väikelapsega võiks pöörduda laste füsioteraapiasse, kui lapsel esineb motoorses või üleüldises füüsilises arengus normist kõrvalekaldeid või see on hilistunud. Samuti on füsioteraapiast abi kui Teie lapsel esineb lihaspingeid,- valusid -või spasme, rühi ja muid füüsilisi probleeme.

Lisaks eelnimetatule võib terapeudi vastuvõtule tulla ka siis kui soovite saada professionaalset nõu oma normarenguga lapse füüsilise arengu soodustamiseks või soovite lasta professionaalil oma lapse senist arengut kontrollida.

Füsioteraapia grupile

Kõiki füsioterapeudi teenuseid on võimalik teostada ka väikeses grupis (5 in. max)