58 200 202 ; E-post: eldred [ ät ] eldred.ee

Estonian English Finnish Russian

Meedikute soovitusi

Eldred OÜ juhi ja pikaaegse kiirabimeediku kogemusega Erik Vellerammi soovitused.

 

Õnnetus teeb haiget, ohutus mitte!

Külmadele ilmadele järgneb ikka soojalaine koos lörtsi ja vihmaga. See kõik on üpriski tavaline meie talveilm. Kuid paraku toob see kaasa libeduse ja suure kukkumiste ohu. Seetõttu on tähtis meenutada, mida meie ise saame libedaga kukkumiste vältimiseks ette võtta. Õnnetus teeb haiget, ohutus mitte...
Täpsemalt

Kevadväsimus võib hakata kimbutama?

Pärast pimedaid ja külmi ning ka sajuseid ning niiskeid talvepäevi hakkab märtsipäike lõpuks ometi soojemalt paistma. Esimesed eredad päikesekiired tekitavad vastupandamatu soovi minna õue ja lihtsalt lasta päikesel end soojendada, tekib soov korjata endasse päikese virgutavat energiat.
Täpsemalt

Soovitusi kevadise allergiaga toimetulekuks

Kaunis kevad ei too mitte kõigile elevust ja rõõmsat talveunest ärkamist. Umbes 10%-le meie kaaslastest, kellel on õietolmuallergia, tuleb olla valvas ja varuda ennetavaks raviks vajalikke ravimeid. Käesolev kevad on õige varajane ning õietolmu allergia levik juba alanud. Seetõttu oleks kasulik alustada ka igapäevast seiret, et olla varakult valmis ennetavaks raviks.
Täpsemalt

Meedikute soovitusi jaanipühadeks

Jaanituli on perede, sugulaste, sõprade või külakogukonna kogunemisaeg, kus ikka püütakse olla üleval nii kaua, et näha päikesetõusu. Millal siis veel päikesetõusu vaadata, kui mitte aasta lühimal ööl.
Täpsemalt

Meedikute soovitusi kuumadeks ilmadeks!

Põhjamaa inimeste jaoks on praegune aeg „akude laadimise“ kõrgperiood. Eeloleval imeilusal, aga ka väga kuuma ilmaga nädalavahetusel tuleks hoiduda ülekuumenemisest. Päikesepiste ja ülekuumenemise oht on kõige suurem tingimustes, kus õhk ei liigu või on õhu liikumine minimaalne. Keha kogub endasse kuumust ning jahutusmehhanism lakkab toimimast.
Täpsemalt

Meedikute soovitusi õppeaasta alguseks!

Suvi on Põhjamaa inimese jaoks rändamise ja maailma avastamise aeg. Seda eriti laste ja noorte jaoks. Suvise vabadusega muutuvad lapsed iseseisvamaks ning see teeb nad julgemaks ja riskialtimaks. See omakorda on ka üheks põhjuseks, miks sagenevad just peale puhkuste perioodi, mil lastel tuleb rohkem omapäi hakkama saada ehk augusti viimastel ja septembri esimestel nädalatel lastega juhtuvad traumad.
Täpsemalt